جامع ابزار

کو کن


 

تاریخچه کوکن 

 

 

 

آقای یاماشیتا درسال 1907 در سن 18 سالگی برای رسیدن به رویای آمریکایی به کشور آمریکا مهاجرت نمود .

او کار خود را به عنوان یک خدمتکار  برای یک خانواده ثروتمند آمریکایی  و همچنین ظرف شویی در یک رستوران شروع کرد.

علاقه شدید .و واقعی او کار کردن بر روی خودروهای  فورد مدل  (T) بود . چنانچه ایشان در حال تعمیر یکی از این اتومبیل ها بود تا موقعی که کار به اتمام برسد حتی برای صرف شام هم کارش را رها نمی کرد.

آقای یا ما شیتا درنهایت نیمه گم شده خود را زمانی پیدا کرد که به او فرصت مصاحبه برای استخدام در شرکت فورد  توسط هنری فورد داده شد.

آقای فورد شدیدا به دنبال بدست آوردن آقای یاماشیتا به عنوان اولین شخص خارجی استخدام شده در شرکت فورد بود.

آقای یا ماشیتا 18 سال در آمریکا در ایالت کانزاس  زندگی نمود . او در همانجا ازدواج کرد و صاحب دو فرزند پسر شد . که نام اولین فرزند وی هنری بود.

در سال 1927 آقای یاماشیتا به کشورش باز گشت و به عنوان مدیر عامل شرکت جنرال موتورز منصوب شد. مهارت وی در صحبت کردن به زبان انگلیسی و همکاری درازمدتش با شرکت جنرال موتورز باعث شده بود او به خوبی به مسائل تاکتیکی و  فنی خودروهای تولید جنرال موتورز   آگاهی و تسلط داشته باشد.

در سال 1940به دلایل سیاسی ناشی از جنگ ، شعبه ژاپن شرکت جنرال موتورز بسته شد. و آقای یا ما شیتا شرکت YAMASHIA KOGYO را در شهر اوزاکا بنیان نهاد و برند (ko-ken)  را به عنوان یک برند تجاری به ثبت رساند.

بنیانگذار شرکت کوکن (ko-ken)آ قای سوچیرو یاماشیتا در سال (1973-1889)  این شرکت را بنیان نهاد و درآن زمان پنجاه و هفت ساله بود . او به مدت 18 سال در آمریکا زندگی کرد و به مدت 13 سال در جنرال موتورز ژاپن مشغول به کار بود.

او یک غذا شناس خاص بود و عاشق غذاهای خوب.

آقای یاماشیتا در اوایل سال 1945 میلادی به کشور ژاپن ، شهر داتیوشی زوکا بازگشت  و برند کوکن (ko-ken) را پایه گذاری نمود.

در آغاز کارخانه در انبار بازسازی شده محصولات کشاورزی بناشد.

در سال 1954 دستگاه پرس 150 تنی در کارخانه نصب شد. آن دستگاه پرس برای ساخت دسته جغجه نصب شده بود. سطح صنعتی ژاپن در آن سال ها پایین بود و کامیون های سنگین به صورت دست دوم از ارتش آمریکا وارد می شد.

در عکس شخصی که جلوی کامیون ایستاده آقای یاماشیتا می باشد. در آن زمان ایشان حدودا هشت ساله بودند

تشریفات توسعه کارخانه در سال 1956 برگذار شد  و در همان سال شالیزارهای روبروی کارخانه  برای ساخت فو ندانسیون و دفاتر کارخانه جدید مورد استفاده قرار گرفت.

کامیون سه چرخ داخل تصویر برند مزدا و خودروی پیک آپ برند نیسان است.

در سال 1961 کوکن (ko-ken) با اضافه کردن شش کارمند جدید تعداد کارمندان خود را به 50 نفر رساند که بیشتر آنها  تا روز بازنشستگی با کوکن (Ko-ken) همکاری می کردند. شرکت کوکن برای تست سختی سنجی و کنترل کیفیت محصولات خود. دستگاه های مخصوص این عملیات را تهیه کرده و همچنین دستگاه های  مخصوص تست ترک را خودش ساخت .در سال 1962 برنامه توسعه اجرا گردید.

بالاخره کارخانه جدید در سال 1964 کامل شد . در ساخت کارخانه جدید  از اسکلت فلزی و سنگ به جای چوب و کاشی استفاده شده بود.

با ورود ماشین تراشهای جدید مجهز به موتور ، ابزارها تک به تک توسط افراد ماهر با دقت اندازه گیری و ساخته می شد.در آن زمان شرکت کوکن (Ko-ken) بر روی کارمندان خود بسیار تکیه داشت و با اطمینان به آنها  اجناس و محصولات  با کیفیت را تولید می نمود

ماشین آلات قدیمی جهت نمایش در نمایشگاهی واقع در دفتر کوکن  (Ko-ken) نگهداری می شود.

در حال حاضر شرکت کوکن (Ko-ken)در زمینی به مساحت (30000 )متر مربع  قرار دارد که ( 13000) متر مربع آن مورد استفاده ساختمان کارخانه و بخش اداری  قرار گرفته است.

جمع آوری شده تو سط گروه بازرگانی جامع ابزار .هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگیرد قانونی دارد .

 

https://jameabzar.com/

 

فروشگاه جامع ابزار ، یک فروشگاه متفاوت از فروشگاه هایی که دیده اید .

فروشگاه اینترنتی جامع ابزار کاملترین فروشگاه آنلاین با 26 سال سابقه کار در قلب بازار ابزار ایران و عضو اتحادیه کسب کار

گروه بازرگانی جامع ابزار